Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odstąpienie od umowy

VII. Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. W przypadku przesyłki, za wejście w posiadanie, rozumie się fizyczne odebranie paczki od doręczyciela.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną lub wypełnienie odpowiedniego formularza w panelu klienta).

Zachęcamy do skorzystania z modułu zwrotów, który znajdą państwo na swoim koncie klienta w panelu sklepu. Ułatwi to całą procedurę oraz umożliwi skorzystanie z łatwego zwrotu Paczkomatem, nie jest jednak obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia otrzymania przez nas zwracanego towaru. Zwrot płatności zostanie dokonany przelewem na podane przez Państwa konto bankowe. W związku ze zwrotem, nie poniosą Państwo żadnych opłat.

a) Zwracany towar należy dostarczyć na własny koszt na adres siedziby sklepu:

Smugi-Moto
Ul. Sobieskiego 17A
43-140 Lędziny

Należy to zrobić niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Za termin dostarczenia uznaje się datę nadania przesyłki lub osobistego dostarczenia towaru do siedziby sklepu.

b) Koszty dostarczenia Towaru ponosi Klient

c) W przypadku zmniejszenia wartości rzeczy wynikającej z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru i cech Towaru, ponoszą Państwo koszt w wysokości pomniejszenia wartości Towaru. Poniesiony koszt, zostanie odliczony od zwracanej kwoty.

d) Sprzedający zastrzega sobie prawo do odmówienia przyjęcia zwrotu w sytuacji, kiedy Towar będzie nosił cechy uniemożliwiające wprowadzenie go do ponownej sprzedaży, jednak tylko w sytuacji, kiedy te cechy powstały się z winy Klienta.

Pełne dane podmiotu prowadzącego sprzedaż:

Smugi-Moto Adam Długaj
Ul. Sobieskiego 17A
43-140 Lędziny
NIP: 646-269-33-25
REGON: 363273917

pixelpixel